تخت نوزاد, اتاق خواب, اتاق کودک, دکوراسیون منزل

تخت نوزاد، نگرانی مادران!

تخت نوزاد

چه تخت نوزادی برای فرزند ما مناسب است؟

تخت نوزاد وسیله ای هست که کودکان در چند سال اول زندگی شان بخش زیادی از شبانه روز را در حال استفاده از آن  هستند. پس مهم است که این زمان زیاد را چطور می گذرانند. باید تخت و فضایی که برای خواب نوزاد در نظر گرفته می شود راحت و مناسب باشد، استفاده از تخت و تشک نرم که نوزاد در آن احساس راحتی کند شرط اول است. در این مقاله درباره چند تخت نوزاد صحبت می کنیم و آن ها را به شما معرفی می کنیم. تا پایان با ما همراه باشید تا در انتها بتوانید تخت مناسبی برای نوزاد خود تهیه کنید.

کلاسیک و بادوام

این یکی طراحی کلاسیک و قدیمی دارد و در عین حال با استحکام تولید شده است. بنابراین می تواند گزینه بسیار خوبی برای کلاسیک پسندها باشد. علاوه بر آن چوب این کار نیز بسیار مستحکم و زیبا است. می توانید چنین تختی را با یک تشک کرم رنگ ترکیب کنید. در این صورت جنسیت فرد استفاده کننده نیز خنثی خواهد بود.

تخت نوزاد
تخت نوزاد

سفید

این نمونه سفید و بسیار زیبا می تواند تخت مناسبی برا دخترها و پسرها باشد. در این اتاق نوزاد، تخت با رنگ دیوارها ترکیب زیبایی ساخته است. از طرفی این مدل گهواره، مناسب و ایمن برای بچه های بازیگوش است. به این دلیل که ارتفاع مناسبی دارد و کودک از تخت نمی افتد.

مکان قرار دادن تخت نوزاد

در این تصویر تختی می بینید که زیر پنجره قرار دارد، این موضوع باعث می شود نوزاد شما با نور مستقیم خورشید مواجه شود که بیش از حد آن برای کودک مضر می باشد. با اینکه مقدار زیادی از جذابیت آن به این خاطر است که در معرض تابش نور قرار گرفته است. این نکته خیلی مهم است. با این موضوع بسیار مهم است که تخت نوزادتان را در کجای اتاق بنا می کنید. همچنین شما می توانید پرده هایی که به دکور اتاق و تخت می خورد تهیه کنید، تا کودک بتواند به اندازه کافی از نور خورشید استفاده کند.

تخت نوزاد
تخت نوزاد

ساده و جذاب

درتصویر مقابل، تخت نوزاد نسبتا ساده ای را مشاهده می کنید که بسیار مقاوم و با توجه به نرده های کناری نگران افتادن نوزاد نخواهید بود. می تواند با هر ترکیب و دکوراسیونی هم نشینی داشته باشد و ظاهر شیکی بسازد. مثلا در این اتاق با این فرش خاص، یک گهواره مناسب و خوب است.نکته دیگری که در این عکس است، اسباب بازی های اتاق کودک است. شما می توانید چندین اسباب بازی که کودک دوست داردید را نزدیک و درون تخت او بگذارید. این کار خیلی به زیبایی تخت و راحتی بیشتر کودک کمک می کند.

هماهنگی با دیگر اجزای اتاق

در این اتاق هارمونی زیبایی میان صندلی، تخت و تزئينات اتاق وجود دارد. هنگام خرید به این نکته توجه کافی داشته باشید که تختی که خریداری می کنید، بتوانید با لوازم موچود در اتاق مربوطه تنظیم کنید. البته همان طور که در چند عکس قبل دیدید، از صندلی اتاق کودک غافل نشوید. خیلی وقت ها نیاز است تا کنار کودک خود بنشینید و با او بازی کنید، لازم است او را بخوابانید یا به او غذا بدهید پس به این مسئله نیز دقت کنید.

تخت نوزاد
تخت نوزاد

تضاد و زیبایی

می توانید رنگ روتختی را رنگی متضاد با تخت نوزاد انتخاب کنید. از این طریق تخت، رنگ خود را به خوبی نمایان می سازد و از سویی روتختی نیز به چشم می آید. فقط باید به این نکته توجه کرد که روتختی سفید ممکن است زود کثیف شود.برای جلوگیری از این مشکل می توانید، پارچه دیگری را زیر نوزاد پهن کنید تا کارتان راحت تر شود.

خوشبختانه امروزه مهندسان دکوراسیون داخلی روز به روز به تنوع کاری خود می افزایند و تمامی نکات مهم در کیفیت و استاندارد بودن فضای داخلی را در نظر می گیرند. گروه صنعتی هیرادکالا سال ها است که در زمینه تولید انواع محصولات چوبی از تخت خواب گرفته تا صندلی و مبلمان اداری و… بسیار دقیق عمل کرده و با استفاده از نیروهای متخصص به صورت کاملا حرفه ای محصولات با کیفیت و استاندارد خود را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

برای مشاهده و خرید انواع مدل های تخت نوزاد اینجا کلیک کنید 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید