تجاری

مغازه کوچک، دکوراسیون فوق العاده

برای یک مغازه کوچک، عوامل زیادی وجود دارد که باعث جذب مشتریان می شود. اولین نکته برای جذب مشتری، ویترین مغازه است که باید به گونه ای طراحی و چیده شود که کسانی که حتی از دم مغازه های کوچک رد می شوند را کنجکاو کرده و تشویق کند تا سری به داخل مغازه بزنند.

نحوه چیدمان صحیح و استفاده درست از ابزار دکوراسیون است که مشتریان را به داخل مغازه می کشاند.

نکته دوم، دکوراسیون داخلی مغازه می باشد. یک فروشنده باید در طراحی دکوراسیون مغازه کوچک خود دقت کافی را داشته باشد و بداند که رعایت چه نکاتی باعث جذب مشتری و در نهایت خرید او از مغازه کوچکش می شود. بهتر است این کار را به طراحان دکوراسیون بسپارید تا آنچه برای دکوراسیون مغازه بهتر است را برای شما درست کنند و در نهایت مغازه ای با طرح ها و رنگ بندی های مناسب به شما تحویل دهند.

این طراحی ها باید مطابق محصولات و کالاهای مغازه و همچنین علایق مشتریان شما باشد. همچنین باید در نظر گرفت که مشتریان شما را بیشتر چه قشری تشکیل می دهند. مسلماً دکوراسیون یک مغازه لوازم کودک با دکوراسیون یک فروشگاه لوازم آشپزخانه تفاوت های بسیاری دارد.

در بسیاری از مغازه ها یا فروشگاه ها دیده می شود که از بهترین و شیک ترین دکوراسیون که در عین حال گران قیمت هم می باشند، استفاده شده است. ولی با این حال باز هم موفق به جذب مشتری نبوده اند. باید این نکته را در نظر داشت که مدرن و گران قیمت بودن دکوراسیون، باعث جذب مشتری نمی شود. بلکه نحوه چیدمان صحیح و استفاده درست از ابزار دکوراسیون است که مشتریان را به داخل مغازه می کشاند. 

 

ویترین مغازه کوچک

دکوراسیون داخلی کافه

دکوراسیون داخلی بوتیک کوچک

نکات کلیدی برای دکوراسیون مغازه کوچک

اگر صاحب مغازه ای کوچک هستید، می توانید آن را به مغازه ای تبدیل کنید که مشتری را در یک نگاه جذب کند و در بدو ورودش به مغازه، علاوه بر اینکه او را تحت تأثیر قرار می دهد، دیگر در چشمش یک مغازه کوچک معمولی نباشد. در این قسمت نکاتی در مورد دکوراسیون مغازه های کوچک ارائه می دهیم.

1- ویترین مغازه یا فروشگاه

ویترین مغازه باید آنگونه باشد که با ویترین مغازه های اطراف تفاوت چشم گیری داشته باشد. اگر صاحب مغازه ای کوچک باشید، این امر اهمیتی دوچندان به خود می گیرد. پس باید به گونه ای طراحی شود که در بین مغازه های اطراف جلوه بیشتری داشته باشد و مشتری را به خود جذب کند.

 

ویترین مغازه

2- دکوراسیون فضای داخلی مغازه

سعی کنید در فضای داخلی مغازه کوچکتان از رنگ های روشن استفاده کنید که این امر باعث می شود مغازه کوچک شما بزرگ تر به نظر برسد. مخصوصاً استفاده از رنگ های شاد و متنوع، جذابیت مغازه را بیشتر می کند.

 

استفاده از رنگ های جیغ و روشن در داخل مغازه کوچک

3- جذب افراد عبوری

وسایل تزیینی و محصولات و کالاهای داخل مغازه را به گونه ای بچینید که از بیرون هم قابل رؤیت باشد و حتی افراد عبوری از جلوی مغازه را نیز تحت تأثیر قرار دهد و به داخل بکشاند.

 

چیدمان کالاهای داخل مغازه کوچک

4- رنگ بندی فضای مغازه

نحوه رنگ بندی فضای مغازه یکی از مهمترین عوامل در بزرگ تر و جذاب تر به نظر رسیدن مغازه در چشم مشتری می باشد. برای قسمت های مختلف فضای مغازه کوچکتان باید از رنگ هایی استفاده کنید که هنگامی که نور خورشید به داخل مغازه می تابد یا وقتی با نور لامپ ها ترکیب می شود، جلوه ای خاص به مغازه ببخشد.

 

رنگ بندی فضای مغازه کوچک

5- قفسه بندی مغازه

قفسه بندی مغازه، یک اصل مهم در طراحی داخلی است. در فروشگاه های کوچک این اصل باید به گونه ای رعایت شود که از همان بدو ورود مشتری، او را تحت تأثیر قرار دهد و نیز سهولت انتخاب را نیز به وی هدیه دهد. علاوه بر این، باید از فضای کم درون مغازه حداکثر استفاده را کرد تا بتواند محصولات و کالاهای بیشتری را در معرض دید قرار دهد. در این حالت مشتری دیگر احساس نمی کند که وارد یک مغازه کوچک با کالاهای محدود شده است.

 

قفسه بندی مغازه کوچک

6- مغازه را خیلی شلوغ نکنید!

در صورتی که مغازه کوچک شما بیش از حد شلوغ باشد و محصولات و کالاهای خود را در هر گوشه ای از مغازه چیده باشید، برای مشتری خوشایند نیست و به او احساس سردرگمی و خفگی دست می دهد و کوچکی مغازه شما بیشتر در چشم او نمایان می شود.

 

پرهیز از شلوغ کردن مغازه کوچک

7- نورپردازی مغازه

نورپردازی مغازه یک امر بسیار مهم در بهتر جلوه کردن کالاهای مغازه کوچک شما می باشد. تنظیم نور علاوه بر اینکه باعث می شود دکوراسیون مغازه شما بهتر جلوه کند، یک ویترین خیره کننده نیز برای شما به ارمغان می آورد. بهتر است که این نور طبیعی باشد. هنگامی که از پنجره ها و روزنه های درون مغازه نور خورشید به داخل مغازه کوچکتان می تابد، علاوه بر جلوه بخشیدن به مغازه باعث می شود که مغازه کوچک شما بزرگ تر به نظر برسد. همچنین آینه ها نیز بی تأثیر نیستند و تا حدودی این حس را ایجاد می کنند. در هنگام شب، لامپ ها مخصوصاً لامپ های LED نیز کار این نورپردازی را انجام می دهند.

 

نورپردازی کافه

نورپردازی مغازه کوچک

8- احساس راحتی مشتری در مغازه

هنگامی که یک مشتری وارد مغازه کوچک شما می شود، در صورتی احساس راحتی و خرسندی می کند که همه اجناس و مدل ها و رنگ بندی آنها را در مغازه ببیند. البته به این معنی نیست که مغازه را شلوغ کنید. باید قفسه ها و پارتیشن بندی مغازه کوچک شما به نحوی باشد که علاوه بر مرتبی مغازه، همه اجناس نیز به چشم بخورد.

 

احساس راحتی مشتری در مغازه کوچک

در دسترس بودن همه اجناس در مغازه کوچک

دکوراسیون داخلی هیراد این افتخار را دارد در زمینه طراحی و تولید انواع مدل دکوراسیون مغازه، مشاور و همراه شما عزیزان باشد. با کلیک بر روی دکمه زیر، کارشناسان بخش فنی هیراد با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.

[maxbutton id=”1″ ]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید