آکواریوم

آکواریوم ، اقیانوس را به خانه بیاورید

یکی از بهترین و زیباترین وسایل تزئینی برای دکوراسیون خانه‌ها، دفتر کار و هر فضایی می‌باشد که می‌تواند دنیای شگفت‌انگیزی را به دکور محیط شما اضافه کند. فرقی نمی‌کند که خانه‌تان بزرگ باشد یا کوچک، سنتی باشد یا مدرن، به هرحال آکواریوم به خوبی می‌تواند با دکوراسیون شما هماهنگ شده و فضای جذاب و زیبایی را برای شما رقم بزند.

امروزه طراحی‌های متنوعی از آکواریوم‌ها وارد دکوراسیون شده‌اند که می‎توانند زینت‌بخش محیط زندگی‌تان باشند.اگر شما نگاهی به دکوراسیون خانه‌های قدیمی و سنتی بیندازید، خواهید دید که دکور آکواریوم ها عموما به شکل ظروف شیشه‌ای مستطیلی که با آب و ماهی‌های رنگارنگ پر شدند، رواج داشته اند. که اکثرا نیز روی میز در اتاق‌های نشیمن یا پذیرایی قرار داده می‎شدند. اما امروزه طراحی‌های متنوعی از آکواریوم‌ها وارد دکوراسیون منازل شده‌اند که می‎توانند زینت‌بخش محیط زندگی‌ و یا حتی محل کارتان باشند. ما در این مطلب ایده‌های خلاقانه و جالبی از دکور آکورایوم را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با الهام از آن‌ها و معماری محیطتان، طراحی‌های جالبی را برای دکوراسیون‌تان سفارش دهید.

 در اتاق پذیرایی

آکواریوم‌های مدرن امروزی، دیگر به شکل ظروف شیشه‌ای مستطیلی شکل رومیزی نیستند و در واقع‌ آن‌ها به بخشی از دکوراسیون منازل تبدیل شده‌اند. امروزه در بیشتر خانه‌های مدرن، آکواریوم‌ها در داخل دیوار‌ها جا گرفته اند. شما می‌توانید انواع ابعاد، اشکال و طرح های آکواریوم را با توجه به معماری خانه‌تان در دیوارهای اتاق پذیرایی قرار دهید. این ایده، سلیقه‌ای است و شما می‎توانید با کمی خلاقیت بهترین دکوراسیون ممکن را با آکواریوم برای اتاق منزلتان بسازید.

آکواریوم در دیوار

شما می‌توانید از آکواریوم در کنار نقطه کانونی اتاق پذیرایی مثل شومینه یا تلویزیون استفاده کنید. شما خیلی راحت می‌توانید تنها با کمک یک آکواریوم، لحظات شگفت‌انگیز و لذت‌بخشی را در کنار شومینه بسازید. دو عنصر آب و آتش در کنار هم صحنه‌ی جذابی را ایجاد خواهند کرد و نقطه کانونی اتاق شما بیشتر از پیش آشکار می‌سازند.

آکواریوم در دیوار

 

دکور آکواریوم

 در اتاق خواب

تحقیقات محققین نشان داده است که موجودات زنده مثل گیاهان و ماهی‌ها در محیط سکونت شما علاوه بر زیبایی تاثیر درمانی نیز دارند. تماشای حرکت و جنب و جوش ماهی‌های آکواریوم استرس و اضطراب را از شما دور می کند و باعث کاهش فشار خون شما می‎شوند. اگر شما نیز به دنبال ایجاد فضایی آرامش‌بخش هستید، به آسانی می‎توانید از آکواریوم در اتاق خواب خود استفاده کنید.

یکی از بهترین مکان‌ها برای قرارگیری آکواریوم، اتاق خواب است که می‌تواند آرامش‌بخش باشد و باعث تمدد اعصاب شما شود. همانطور که در عکس زیر می‌بینید، شما می‌توانید با قراردادن آکواریوم دقیقا بالای تخت‌تان، قبل از خواب، حرکت‌ ماهی‌ها را درون آکواریوم دنبال کنید و از این زیبایی و حرکت لذت ببرید. این نمونه فقط یکی از طراحی‌های جالب برای اتاق خواب می‌باشد. شما می‎توانید ایده‌های خلاقانه‌تر دیگری را نیز بکار بگیرید و فضای آرام و منحصر به فردی را برای خود بسازید.

دکور آکواریوم

 

سینک آکواریومی

قرار نیست که طراحی آکواریوم شما فقط جنبه زیبایی داشته باشد. شما می‌توانید در کنار زیبایی استفاده کاربردی نیز از آکواریوم داشته باشید. نگاهی به سینک آکواریومی زیر بیندازید. مطمئنا این یکی از طراحی‌های جالب آکواریوم برای فضای خانه می‌باشد که می‌تواند میهمانان و آشنایان شما را شگفت‌زده کند. همانطور که می‌بینید ترکیب سینک و آکواریوم ایده‌ای بسیار جذاب است که شما می‌توانید همیشه ماهی‌های زیبای خود را موقع شستن دستان‌تان تماشا کنید.

دکور آکواریوم

ماهی در میز میهمانان!

امروزه میزهای شیشه‌ای به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دکوراسیون‌های مدرن تبدیل شده است. شما می‌توانید در طراحی مبلمان دکوراسیون خود از تلفیق آن‌ها با آکواریوم استفاده کنید. میزهای جلو مبلی یکی از ایده‌های جالب برای پیاده‌سازی آکواریوم است. میزی مملو از ماهی و گیاهان سرسبز می‌تواند به نقطه کانونی اتاق شما تبدیل شود و  نگاه‌ میهمانان شما را به خود جذب کند. چنین طرحی‌، منظره‌ای زیبا و جذاب را برای دکوراسیون اتاق پذیرایی شما ایجاد خواهند کرد.

دکور آکواریوم

 

دکور آکواریوم

 در میز های محل کار

شما می‌توانید از آکواریوم‌ها برای تمامی فضاهای مسکونی و اداری استفاده کنید. بجای اینکه از آکواریوم‌های شیشه‌ای رومیزی در بخشی از اتاق کار استفاده کنید، کمی خلاقتر باشید و ایده‌های جالب‌ و خاص‌تری را کشف کنید. میز کار شما یکی از بهترین ایده‌های برای ایجاد آکواریوم در اتاق کارتان است. شما می‌توانید با ترکیب میز و آکواریوم، جذابیت دکوراسیون محیط کارتان را چندین برابر نمایید. فراموش نکنید میزهای شیشه‌ای برای فضا‌های کوچک فوق‌العاده مناسب می‌باشند.

دکور آکواریوم

 

تلویزیون سیاه و سفید قدیمی

اگر سبک دکوراسیون خانه‌تان سنتی است و بنظرتان آکورایوم‌های مدرن در آن ظاهر جالب و خوشایندی ایجاد نمی‌کنند، می‌توانید آکواریوم را در دل یک قطعه قدیمی مانند تلویزیون جای دهید و از آن در دکورتان استفاده کنید. احتمالا مهمانان‌تان در نگاه اول فکر کنند که این یک تلویزیون واقعی است ولی بعد از مدتی به ماهیت واقعی آن پی می‌برند. تلویزیون تنها یکی از ایده‌های جالب می‌باشد. کمی به دور و بر خودتان و وسایل قدیمی که در انباری نگه داشته اید، دقت کنید و از بین‌ آن‎ها ایده‌ی خلاقانه‌ی دیگری که به دردتان بخورد را پیدا کنید.

آکواریوم

کابینت آشپزخانه یا دریای بیکران!

حتما با آشپزخانه‌های جزیره‌ای که در آن کابینت با ترکیب سینک ظرفشویی، گاز یا میز صبحانه‌خوری در وسط آشپزخانه می‌باشد، آشنایی دارید. این روزها مدل این آشپزخانه‌های جدید به یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی آشپزخانه تبدیل شده است. شما می‌توانید این دفعه به جای کابینت معمولی از آکواریوم استفاده کنید. مطمئنا چنین خلاقیتی فضای بسیار زیبا و دلپذیری را ایجاد می‌کند.

دیوار تاکید

تزئین سراسری یکی از دیوارهای اتاق نشیمن با آکواریوم می‎تواند آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کند. در صورت استفاده از این ایده سعی کنید فضای نشیمنی را در کنار این دیوار ایجاد کنید تا میهمانانتان آنجا را انتخاب کنند و از آن لذت ببرند.

دکور آکواریوم

 

بی‌نهایت ایده‌ی متنوع و جالب برای دکوراسیون خانه با آکواریوم وجود دارد. لازم است که شما کمی خلاقیت خودتان را بکار بگیرید تا بتوانید طراحی خاص خودتان را داشته باشید. خودتان را محک بزنید.

هیرادکالا این افتخار را دارد در زمینه طراحی و تولید انواع مدلهای آکواریوم، مشاور و همراه شما عزیزان باشد. با کلیک بر روی دکمه زیر، کارشناسان بخش فنی هیرادکالا با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید