کاغذ دیواری

انتخاب یک کاغذ دیواری چشمگیر

اولین نکته ای که باید بدانید این است که انتخاب کاغذ دیواری همان قدر در نحوه دکوراسیون داخلی و خلق فضای زیبا در منزل اهمیت دارد که انتخاب مبلمان یا فرش مهم است؛ بنابراین اولین توصیه ما به شما آن است که قبل از انتخاب در مورد هارمونی آن با دکور منزل خود مطالعه کنید. اولین توصیه ما به شما آن است که قبل از انتخاب در مورد هارمونی آن با دکور منزل خود مطالعه کنید.

 

انواع کاغذ دیواری

هر نقطه از منزل ، نیازمند طرح خاص خود می باشد. هماهنگ نبودن طرح کاغذ دیواری و وسایل محل کار یا منزل می تواند آشفتگی در محیط ایجاد کرده و باعث سردرگمی و تنش در افراد حاضر در آن محیط شود. مزیت استفاده از کاغذ دیواری این است که در طرح های مختلف متناسب با انواع سلیقه تولید شده و قابل استفاده است. به طور مثال برای اتاق نشیمن ، استفاده از کاغذ با طرح ها و رنگ های گرم ،‌ باعث ایجاد نشاط و گرما در لحظات حضور در نشیمن می شود. و یا در اتاق خواب استفاده از رنگ های سرد و ملایم ، باعث ایجاد آرامش در هنگام استراحت می شود.

کاغذدیواری

 به طور مثال کاغذ دیواری های با رنگ تیره اتاق های بزرگ را کوچکتر نشان می دهد و باعث القای حس ارامش در فضا می شوند.

کاغذدیواری

کاغذهایی با طرح گلدار یا تکرار شونده ترک ها و عوارض دیوار را می پوشاند. و می تواند برای بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک می توانند استفاده شود. کاغذ با طرح های بزرگ هم فضاهایی دنج و صمیمی ایجاد می کنند. و هم چنین کمک می کند تا فضاهای خیلی بزرگ معقول تر به نظر بیایند.

کاغذدیواری

رنگ روشن در کاغذ دیواری هم می تواند منجر به بزرگ تر جلوه دادن اتاق های کوچک شوند. و فضایی دوستانه و صمیمی ایجاد کنند.

کاغذدیواری

هم چنین کاغذهایی که دارای خطوط عمودی و افقی هستند. هم می توانند در فضا تاثیر گذار باشند.  خطوط عمودی ، دیوارها و سقف را بلندتر نشان می دهند

کاغذدیواری

خطوط افقی اتاق را کشیده تر نشان می دهند. برای فضاهای کوچک یا با سقف کوتاه مناسب هستند.

هماهنگی با سایر اجزاء

هماهنگی کف پوش خانه با کاغذ دیواری یکی از مهم ترین هماهنگی هایی است .که در این انتخاب باید مورد توجه قرار دهید. به این ترتیب بهتر است از کاغذهای گلدار یا با طرح و شکل های شلوغ، برای خانه هایی با کفپوش ساده استفاده کنید و برعکس برای خانه های با کفپوش های دارای طرح و نقش از کاغذهای ساده.

کاغذدیواری

نکته آخر

البته حتما توجه داشته باشید که قبل از انتخاب کاغذ دیواری، به این نکته هم توجه کنید که کاغذ دیواری را علاوه بر اینکه مطابق با اصول و نحوه دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده می کنید. به گونه ای انتخاب کنید که بعد از مدت زمانی کوتاه از طرح و رنگ آن خسته و دل زده نشوید. همچنین برای کاهش دادن هزینه ها، می توانید در هنگام خرید یک یا دو رول بیشتر از مساحت دیوار منزل خود کاغذ تهیه کنید تا اگر گذشت زمان باعث پارگی یا ایجاد آسیب در قسمتی از آن شد، مجبور نباشید. به علت کمیاب شدن طرح مورد نظر در بازار کل کاغذ دیواری را تعویض کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید