میز ناهار خوری

میز ناهار خوری ، مستطیل یا دایره؟

میز ناهارخوری

 میز ناهار خوری

میز ناهار خوری دایره بهتر است یا مستطیل ؟

همه ما می‌دانیم امروزه تمامی وسایل زندگی یه شکل‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند. از درب‌های باز شو، آکارداونی تا صندلی‌های تاشو که صندلی‌ای بزرگ بعد از جمع شدن به کوچک‌ترین شکل ممکن در می‌اید. تمامی وسایلی که ما در خانه و محیط کار خود می‌بینیم تماما اشکال مختلف و مدل‌های جور و واجور دارند.

بدون شک میز ناهار خوری و چیدمان صندلی‌های آن یکی از مهم‌ترین عناصر در چیدمان خانه است.ولی دایره بهتر است یا مستطیل؟

 

میز ناهار خوری

آشنایی با انواع میزها

در این نوشته می‌خواهیم که میز گرد و  مستطیل را با هم مقایسه کنیم و ویژگی‌های هر یک را برای شما نمایش دهیم. در انتها تصمیم گیرنده خود شما خواهید بود. زیرا باید این قطعه از مبلمان را با توجه به نیاز و طراحی دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید. ما فقط می‌توانیم تفاوت‌های این دو را برای شما بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

 دایره بهتر است یا مستطیل :

ویژگی‌های میز دایره:

میز‌های ناهار خوری دایره تشکیل شده‌اند از یک سطح گرد و چند پایه که طرح‌های مختلفی از آن‌ها وجود دارند. میز ناهارخوری با چهار پایه صاف، میز ناهار خوری با سه پایه اریب و دیگر مدل‌ها که در ادامه بیشتر با آنها اشنا می‌شویم.

میز ناهار خوری سه پایه

که یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده خانواده‌های نسبتا پر جمعیت سر میز  است؛ چرا که به دلیل داشتن سه پایه شیب‌ دار از خوردن پا به پایه‌ها جلوگیری می‌کند و راحتی را برای افراد ایجاد می‌کند. اندازه این میز با توجه به تعداد صندلی‌ها مشخص می‌شود.

 

میز  با صفحه گردان

میز ناهار خوری دایره با دو سطح گرد شیشه‌ای که از سطح زیرین برای چیدن دکوراسیون و  از سطح بالایی برای خوردن غذا استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این نوع میز نهار خوری می‌توان به فواصل پایه‌های میز تا پای فردی که روی صندلی نشسته است اشاره کرد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این میز سطح بزرگ و جادار برای چیدن غذا و مخلفات است.

میز ناهار خوری

میز  تاشو کشو دار گرد

را می‌توان یکی از بهترین نوع میزها نام برد که بعد از استفاده می‌توان با تا کردن دو طرف میز حجم آن را کم کرد تا فضای کمتری از محیط خانه را اشغال کند. از ویژگی‌های این میز می‌توان به تبدیل میز دو نفره به 4 نفره، تا شدن از دو طرف و استفاده از کشوهای میز برای چیدن ظروف و دم دست بودن آن‌ها اشاره کرد.

میز ناهار خوری

ویژگی‌ها، مزایا و معایب میز ناهارخوری دایره:

مزایا:
 • مساوی بودن فاصله افراد تا مرکز میز برای دسترسی راحت‌تر به مواد خوراکی،
 • به راحتی می‌توان میز را ترک کرد،
 • ایجاد محیطی صمیمی،
 • همچنین می‌توان از میز‌های گرد برای بازی‌های گروهی استفاده کرد
 • به دلیل وجود لبه‌های گرد و نداشتن لبه‌های تیز و گوشه‌دار بهترین انتخاب برای خانواده‌هایی است که بچه‌های خردسال دارند.

از میان دیگر مزایای میزهای ناهار خوری دایره می‌توان به راحتی قرار گرفتن آن در اشپزخانه اشاره کرد؛ میز‌های مستطیلی در آشپزخانه احساس شلوغی را ایجاد می‌کنند.

معایب:
 • میز ناهار خوری دایره را نمی‌توان در گوشه‌های حال و پذیرایی قرار داد چرا که فضای زیادی از محیط خانه را اشغال میکنند
 • از میز های ناهار خوری دایره نمی‌توان در میهمانی‌ها استفاده کرد و افراد زیادی نمی‌توانند بر سر میز ناهار خوری گرد بنشینند.
 • یکی دیگر از معایب میز ناهار خوری دایره کم جا بودن و محدود شدن جا برای چیدمان غذا سر میز است.
 

ویژگی‌های میز ناهار خوری مستطیل:

میزهای ناهار خوری مستطیل

را می‌توان در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف یافت کرد. گاهی جنس‌ها و رنگ‌های متنوع  ما را از انتخاب درست غافل می‌کنند. معمولا همه ما وقتی به میهمانی می‌رویم در کنار بوی خوش غذا چیدمان و میز ناهار خوری نیز نظرمان را جلب می‌کند.

برای داشتن یک ضیافت خوب و با کیفیت باید به طرح میز ناهار خوری و محل قرار گرفتن آن توجه کنیم؛ چرا که چیدمان زیبا و انتخاب طرح مناسب با دکوراسیون و محل قرار گرفتن میز ناهار خوری نشانه سلیقه شما پیش میهمان‌ها است.

میز ناهار خوری را باید مطابق با در نظر گرفتن تعداد افراد ساکن در یک خانه یا حداکثر تعداد میهمان‌هایی که با آنها رفت و امد دارید انتخاب کنید. اگر فضایی که در آن ناهار میل می‌کنید زیاد جذاب و زیبا نیست می‌توانید با انتخاب یک میز زیبا رنگ و رویی به اطاق بدهید .در ادامه به شما چند طرح میز ناهار خوری همراه با مزایا و معایب معرفی می‌کنیم.

میز‌های تا شو مستطیلی

را می‌توان بعد از استفاه از دو طرف جمع کرد و حجم میز را کاهش داد. این میزها برای استفاده در فضاهای کوچک همچون آشپزخانه‌های کوچک یا اتاق به کار می‌روند. این میزها در اندازه، ارتفاع و رنگ های مختلف مطابق با سلیقه شما وجود دارند.

میز ناهار خوری

ایده های جذاب

سعی کنید از میزهای ناهار خوری‌ای استفاده کنید که در زیر آنها از کم‌ترین پایه برای سهولت در نشستن استفاده شده است؛ چرا که کاربران فضای کافی برای تکان دادن و جابجا شدن پاها داشته باشند.

مدل دیگری از میز‌های ناهار خوری مستطیلی ثابت وجود دارد که بر روی اپن خانه نصب می‌شود و زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان می‌کند. این میزها برای مصارف خانواده با اعضای کم پیشنهاد می‌شود؛ چرا که بسیار جای کمی می‌گیرد و مصارف دیگری هم می‌توان از آن کرد.

 

میز ناهار خوری

همچنان می‌توانید با نصب یک کنسول در وسط آشپزخانه  یا همان جزیره آشپزخانه و نصب یک صفحه مستطیلی به آن به عنوان میز ناهار‌ خوری مستطیلی استفاده کنید. از این کنسول می‌توانید برای چیدن ظروف در فضای خالی زیر میر استفاده کنید.

میز های منبت کاری شده هم یکی ار انتخاب های خوب برای خانه هایی هستند که دکوراسیون سنتی دارند. در این قسمت ما میز‌های ناهار خوری مستطیل را به شما معرفی کردیم. حال در ادامه به مزایا و معایب آن می‌پردازیم:

ویژگی‌ها، مزایا و معایب میز ناهارخوری مستطیل:

مزایا:
 • به راحتی می‌توان در گوشه‌های خانه قرار داد.
 • میز ناهار خوری مستطیل فضای پرتی ندارد و می‌توان از فضا‌های گوشه دار بهترین استفاده را کرد.
 • تعداد کاربران حاضر در میزهای ناهار خوری مستطیل بیشتر از میز ناهارخوری دایره است.
 • برای میهمانی‌ها مناسب‌تر است.
 • اگر فضای کمی در خانه داشته باشیم می‌توانیم یک طرف آنرا به دیوار بچسبانیم تا فضا باز شود.
معایب:
 • داشتن گوشه و خطر آسیب رساندن به کاربر.
 • راحت نبودن پاها در زیر میز.
 • دسترسی سخت کاربران به مخلفات و خوراکی.
 • دید نستا کمتر کاربران به یک دیگر نسبت به میز‌های گرد.
 • داشتن محیط صمیمان کم تر نسبت به میزهای گرد

ما در این مطلب به مقایسه این دو میز پرداختیم که میز ناهار خوری دایره بهتر است یا مستطیل. این که چه نوع میزی را انتخاب کنید. بستگی به خانه شما دارد که چه نوع میزی کاربرد بیشتر و به دکوراسون و زیبایی خانه شما می‌اید. اینکه میز ناهار خوری دایره بهتر است یا مستطیل به عهده شما کاربران گرامی است.

هیرادکالا این افتخار را دارد در زمینه طراحی و تولید انواع سبک های میز ناهار خوری، مشاور و همراه شما عزیزان باشد. با کلیک بر روی دکمه زیر، کارشناسان بخش فنی هیراد با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید