کابینت

کابینت آشپزخانه ، مرواریدی در صدف منزل

کابینت آشپزخانه

نقش کابینت آشپزخانه در زیبایی منزل

طراحی کابینت آشپزخانه بعنوان محلی برای قرار­گیری و مدیریت لوازم آشپزخانه می­تواند به دو صورت کابینت هوایی و زمینی ایده­ پردازی و اجرا گردد. استفاده از تلفیقی از طراحی هوایی و زمینی نیز می­تواند در ایجاد دکوراسیون زیبا در محیط آشپزخانه و منزل موثر باشد.

نقش اصلی کابینت  پشتیبانی از فضا­های مورد نیاز برای استقرار لوازم آشپزخانه است. بنابراین در طراحی آن علاوه بر جنس، مقاومت و زیبایی الزاما باید به سهولت دسترسی به لوازم آشپزخانه نیز توجه ویژه داشت.

در حال حاضر واحدهای تحقیق و توسعه و طراحی تولید­کنندگان کابینت آشپزخانه با نیاز سنجی دقیق و مهندسی شده؛ سعی دارند در تولید کابینت آشپزخانه تمامی نکته­ نظرات مصرف ­کننده را در جهت سهولت دسترسی به وسایل آشپزخانه رعایت نمایند. برای این منظور علاوه بر طراحی، استفاده از یراق­ آلات ویژه نیز در سطح قابل توجهی طراحان را در رسیدن به این هدف پشتیبانی نموده است.

کابینت آشپزخانه

انتخاب کابینت مناسب

عوامل بسیاری در زمینه انتخاب کابینت  تاثیرگذار می­باشند. عواملی نظیر مساحت آشپزخانه، جنس مواد اولیه و قیمت تمام شده، رنگ،سبک و طرح از مواردی هستند که در تصمیم به خرید و اجرای دکوراسیون کابینت آشپزخانه موثر هستند.

یکی از عواملی که انتخاب نوع کابینت را برای مصرف کننده دشوار می­ کند؛ موضوع تغییر سبک و مدل کابینت می­باشد. با توسعه فن­ آوری ساخت و تولید و نیز معرفی مواد اولیه جدید همواره در مدتی کوتاه تولیدات با طرح مدرنتری به مصرف­کنندگان معرفی می­گردند. از این جهت در انتخاب و نصب کابینت آشپزخانه باید تمامی موارد و جزئیات مورد توجه قرار گیرد. تا طرح انتخابی دچار از مدافتادگی سریع نگردد.

در طراحی­ های مدرن و هوشمندانه کابینت بسته به فضای منزل و مساحت آشپزخانه می­توان از رنگ، طرح و ابزار جانبی برای تولید کابینت­ آشپزخانه کاربردی و زیبا بهره­ گرفت. در حال حاضر شاهد توسعه در زمینه تولید انواع ابزار و یراق­ آلات کابینت آشپزخانه هستیم .که استفاده اصولی از هر کدام از آنها می­تواند کیفیت و زیبایی کابینت آشپزخانه را تضمین نماید.

کابینت آشپزخانه

سبک ها

عموما در طراحی از دو سبک کلاسیک و مدرن تبعیت می­گردد. در طراحی به سبک کلاسیک معمولا ارتفاع کلی کابینت کوتاه در نظر گرفته می­شود. ولی در عوض پهنا و عرض کابینت ها بیشتر است. این نوع طرح به واسطه جادار بودن مورد توجه کدبانوهای ایرانی می­باشد. در طرح مدرن که از ارتفاع و کشیدگی بیشتری برخوردار است. با استفاده از یراق مدرن نظیر انواع جکهای بالابر و نیز ریلهای کشویی چارچوب کابینت حذف و سطح کابینت کاملا صاف است. این نوع کابینت نیز از لحاظ زیبایی منحصر بفرد خود، مورد توجه مصرف کننده است.

کابینت آشپزخانه

جنس

استفاده از کابینت فلزی برای آشپزخانه از لحاظ آماده بودن کابینت و نصب سریع و نیز هزینه پایین می­تواند مورد باشد. لیکن زنگ­ زدگی و عدم پایداری در برابر رطوبت بالای آشپزخانه از مواردی است. که باید مورد توجه قرار گیرد.جنس تمام چوب نیز از زیباترین نوع کابینتهای آشپزخانه محسوب می­گردد که زمان بالا برای آماده­ سازی، جذب رطوبت و هزینه بالای اجرای آن از مواردی است که در انتخاب آن موثر است.

استفاده از جنس ام دی اف به سبب تنوع رنگ و نیز امکان تولید طرحهای متنوع و زیبای سازگار با سایر المانها محیطی منزل و آشپزخانه از طرفداران بیشتری برخوردار است. این نوع کابینت همچنین از قدرت مقاومت بالایی نسبت به رطوبت برخوردار است. و استفاده از نوع نسوز در برخی قسمتهای کابینت از امتیازات آن محسوب می­گردد.

برای تولید کابینت  شیک و مدرن می­توان از جنس هایگلاس استفاده نمود  که درخشانی و زیبایی بسیاری را در محیط آشپزخانه ایجاد می­نماید.

گروه صنعتی هیرادکالا این افتخار را دارد در زمینه طراحی و تولید انواع سبک های کابینت ، مشاور و همراه شما عزیزان باشد. با کلیک بر روی دکمه زیر، کارشناسان بخش فنی هیرادکالا با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید