کابینت مدرن

کابینت های گلاس کرم قهوه ای، جلوه ای از گرما و جذابیت

انتخاب رنگ کابینت

در کابینت های گلاس رنگ کرم، رنگی خنثی و بسیار زیباست که به عنوان رنگ اصلی استفاده می شود و به راحتی می تواند با رنگ های دیگر ترکیب شده و تشکیل ترکیبی دلپذیر بدهد. رنگ های کرم، مانند کرم مایل به زرد یا کرم مایل به سفید، با تم قهوه ای هماهنگ هستند و به آن حس زنده بودن میدهند. چون قهوه ای رنگ زمین و درختان و کوه و تپه هاست پس به فرد حس تازگی و طبیعی بودن می بخشد.

ترکیب رنگی کرم قهوه ای، انعطاف پذیری کمی داشته و با طیف وسیعی از رنگ ها ممکن است ایجاد ترکیب مناسبی نکند، بنابراین تطابق با رنگ های جانبی باید با دقت خیلی زیادی صورت بگیرد تا فضایی چشم نواز ایجاد شود. این ترکیب اما بسیار شیک بوده و ظاهری خاص دارد. همچنین در این ترکیب، میزان به کاررفتن رنگ ها و نورپردازی فضا بسیار مهم است. درصورتی که رنگ غالب در این فضا قهوه ای باشد، باید فضایی پرنور رو داشته باشیم تا از دلگیری فضا جلوگیری شود.

ترکیب رنگ

همیشه مساله ای که از انتخاب یک رنگ اهمیت بیشتری دارد، انتخاب ترکیب رنگ ها در کنار یکدیگر است. ترکیب رنگ کرم قهوه ای از دسته ی ترکیبات محبوب است که می تواند فضایی مطلوب رو برای شما فراهم کند. در اینجا ما میخواهیم ابتدا علت مناسب بودن ترکیب این دو رنگ رو بررسی کنیم و سپس مدل های مختلف کابینت های گلاس کرم قهوه ای رو ببینیم و آنها را بررسی کنیم.

های گلاس با رنگ کرم یا قهوه ای؟!

رنگ قهوه ای رنگی گرمی است. امروزه انواع رنگ قهوه ای در طراحی داخلی کاربرد زیادی دارند و ترکیبات اینها از جمله کرم قهوه ای و سفید قهوه ای و … نیز طرفداران زیادی دارند.

کابینت کرم قهوه ای

قهوه ای یا کرم اگر به تنهایی به کار برده شود، ممکن است منجر به یکنواختی محیط و خستگی افراد بشوند. رنگ کرم می تواند منجر به یکنواختی و رنگ قهوه ای منجر به دلگیری فضا بشود، بنابراین برای این دو رنگ بهتر است که در کنار هم به کار برده شوند.

در ادامه مدل های متفاوت و زیبایی از کابینت هایگلاس کرم قهوه ای روشن و کرم قهوه ای تیره رو باهم میبینیم و بررسی خواهیم کرد.

کابینت های گلاس کرم قهوه ای روشن

کابینت کرم قهوه ای

رنگ کرم غالب در این آشپزخانه به همراه مقدار کمی رنگ قهوه ای طرح چوب با دستگیره ها و طرح بالای یخچال طلایی، ایجاد هارمونی رنگ مناسبی کرده اند. دکور ورودی بسیار زیباست ولی این آشپزخانه فاقد اپن است که مقداری محدودیت ایجاد میکند. یکی دیگر از مزیت های این آشپزخانه، کابینت های بزرگ و جادار آن است.

کابینت کرم قهوه ای

یک آشپزخانه با کابینت قهوه ای روشن و کرم با نورپردازی بسیار عالی و جزیره ی مدرن و منحنی که انقدر دلنشین است که نمی توانیم در مورد معایبش چیزی بگوییم.

کابینت کرم قهوه ای

کابینت این آشپزخانه چیزی بین قهوه ای روشن و تیره است. به یک نکته توجه کنید که فقط بخش های کرم روشن این کابینتها های گلاس بوده و بخش قهوه ای آنها از جنس ام دی اف (MDF) است، برای همین درخشش و بازتاب نور از بخش سفید بسیار بیشتر از بخش قهوه ای آنهاست.

کابینت کرم قهوه ای

مدل کابینت های گلاس کرم قهوه ای مخصوص آشپزخانه ایرانی کوچک که داری نور مخفی و نورپردازی بسیار خوبی است. تنها مشکل این آشپزخانه، کابینت های کوچک است که آن هم به دلیل محدودیت در فضای فیزیکی آشپزخانه است.

کابینت کرم قهوه ای

نورپردازی

یک طراحی و نورپردازی عالی در کنار ترکیب رنگ دلنشین، فضایی دوست داشتنی رو ساخته است. شاید بهتر بود جزیره ی این آشپزخانه، دارای لطافت بیشتری در طراحی بود. البته این مدل های گلاس نیست و ام دی اف ساده است اما از جهت ترکیب رنگ، ترکیب کرم با قهوه ای روشن دارد.

کابینت کرم قهوه ای

این نوع کابینت ترکیب طرح چوب روشن و کرم و قهوه ای تیره است. به علاوه بخش های کرم مربوط به جزیره از جنس های گلاس بوده و سایر بخش ها از جنس ام دی اف کار شده اند. درضمن در شیشه ای که برای آشپزخانه تعبیه شده است که باعث شده در عین حالی که آشپزخانه از نظر فیزیکی از راه پله جداست، اما ارتباط داشته باشد و ما بتوانیم از بیرون به داخل آشپزخانه دید داشته باشیم.

کابینت کرم قهوه ای

ام دی اف های گلاس با ترکیب رنگ سفید قهوه ای با طراحی مدرن دکوراسیون آشپزخانه ایرانی. البته در این آشپزخانه، بخش سفید های گلاس بوده و بخش قهوه ای ام دی اف (MDF) است که در کنار یکدیگر ترکیب خوبی ساخته اند.

کابینت کرم قهوه ای

باز هم ترکیب ام دی اف طرح چوب با های گلاس کرم. نور پردازی اینجا و روشنایی آن بسیار مناسب و خوب است. جزیره دارای شکستگی با اینکه در فضا محدودیت ایجاد میکند اگر هنرمندانه و با طراحی مناسب کار بشود میتواند به زیبایی آشپزخانه کمک کند.

کابینت های گلاس کرم قهوه ای تیره

کابینت کرم قهوه ای

کابینت  های گلاس ترکیب رنگ کرم قهوه ای که مدل اپن بزرگی دارد. دستگیره های طلایی در کنار این ترکیب رنگ، نمای زیبایی ایجاد کرده است. در این آشپزخانه از هر دو نوع نورپردازی مخفی و عادی استفاده شده و فضا از جهت روشنایی مشکلی ندارد. مدل طراحی در این آشپزخانه کلاسیک ایرانی است.

کابینت کرم قهوه ای

باز هم روشنایی بسیار عالی و نورپردازی قوی در ترکیب طرح کرم با قهوه ای تیره. رنگ قرمز در نگاه اول شما را جذب می کند. این نشان دهنده آن است که با اینکه این ترکیب رنگ همانطور که گفته شد، ترکیب کم انعطافی است و کمتر در کنار رنگ های دیگر زیبا میشود اما اینجا به خوبی رنگ قرمز در کنار این ها نشسته و نمای زیبایی را ایجاد کرده است.

کابینت کرم قهوه ای

کابینت آشپزخانه کوچک های گلاس کرم با صفحه کابینت ام دی اف  قهوه ای با طراحی کلاسیک ایرانی. این آشپزخانه مقداری نورپردازی ضعیف تری دارد اما از جهت روشنایی مشکلی ندارد که علت آن به استفاده ی بیشتر از رنگ کرم در این آشپزخانه برمیگردد که میتوانیم با نور کمتر، روشنایی مناسبی در فضا ایجاد کنیم.

ترکیب رنگ های مختلف از جمله کرم و قهوه ای و نقره ای و زرد رو در کنار همدیگر.  یک آشپزخانه ی مدرن با رنگ هایی دلنشین. البته مشکل این آشپزخانه شاید دیوارهای تیره باشد که مقداری باعث دلگیری این فضا شده است.

کابینت کرم قهوه ای

شیک و کوچک. فضایی دوست داشتنی و صمیمی که دارای کابینت های متعدد و جادار است.

کابینت کرم قهوه ای

یک آشپزخانه ی تخت (flat) با یک جزیره.

کابینت کرم قهوه ای

ترکیب ام دی اف و های گلاس با رنگ های مختلف. برای چندمین بار است که به این ترکیب می رسیم و اتفاقا ترکیب بسیار زیبایی است. های گلاس کرم رنگ روی کابینت و جزیره با ام دی اف قهوه ای تیره ترکیب دلنشینی را ایجاد کرده. در مورد کابینت قهوه ای تیره، نورپردازی و روشنایی فضا اهمیت دارد، چون معمولا این تیپ رنگی دلگیر بوده و بازتاب نور خوبی ندارد.

کابینت کرم قهوه ای

یک آشپزخانه ی مسطح (flat) که بخش کوچکی از آن کرم بوده و بخش عمده ی آن قهوه ای تیره است. جزیره ی این کابینت دارای طرحی متفاوت از کابینت هاست. همانطور که قبلا گفته شد در این فضا تنظیم روشنایی اهمیت دارد که البته به دلیل وجود پنجره های بزرگ و لامپ های زیاد، از این نظر مشکلی وجود نداریم.

کابینت کرم قهوه ای

در این مدل، مساله ای که به چشم می خوره کوچکی آشپزخانه است. در آشپزخانه های کوچک بهتر است که از رنگ های تیره کمتر استفاده بشود و بیشتر رنگ های روشن بکار برود تا فضا بزرگتر به نظر بیاید.

برای اطلاع از ملزومات آشپزخانه و مشاهده مدل های متنوع از دکوراسیون داخلی آشپزخانه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید