سرویس خواب

سرویس خواب، انواع و ملزومات

سرویس خواب

اتاق خواب یکی از خصوصی ترین مکان های موجود در فضای خانه می باشد. جدا از ۸ ساعتی که از شب تا صبح برای خوابیدن در اتاق هستیم ، در اتاق خواب به غیر از استراحت و خواب به فعالیت های کاری یا مطالعه و اگر کمی سن پایینتر داشته باشیم. به درس خواندن نیز می پردازیم. از اتاق خواب معمولی تا اتاق خواب عروس و یا کودک، همه نیاز به یک سرویس خواب خوب و راحت دارند. از آنجایی که سرویس خواب یکی از کالاهای با قیمت بالا حساب می‌شود. در خرید آن بایستی دقت کافی داشت.

پس دکوراسیون اتاق خواب نیز به نوبه‌ی خود حایز اهمیت می باشد. مدرن و امروزی دکور کردن اتاق خواب مستلزم هزینه خیلی زیادی نیست، چون یکی از مولفه ها و فاکتور های دکوراسیون مدرن سادگی آن است. فقط کافی است که شما کمی اسباب و لوازم مدرن را بشناسید، و خلاصه یک مکان مدرن و خاص برای پناهگاه خود تزیین کنید.سرویس خواب یکی از اصلی‌ترین لوازم برای هر اتاق خوابی است.

 

سرویس خواب چیست ؟

سرویس خواب چیست ؟

سرویس خواب در انواع مختلفی در بازار موجود است. تختخواب به شکل گرد، مستطیل، فانتزی عروسکی و انواع دیگر از نمونه‌ها و مدل‌های سرویس خواب در بازار هستند. شما به راحتی می‌توانید تخت آن را با هر ارتفاعی که علاقمند هستید تهیه کنید. تخت خواب بلند، کوتاه دو طبقه و نمونه های دیگر از انواع تخت خواب در سرویس خواب به شمار می‌روند که می‌توانید با توجه به سلیقه و اتاق خود، بهترین نوع تختخواب را انتخاب کنید.

همچنین پاتختی‌های کنار تخت بسته به سلیقه شما مطابق با مدل تخت ست شده در بازار موجود هستند. که می‌توانید آن‌ها را به عنوان جزء جدایی ناپذیر سرویس خواب و همراه با آن خریداری کنید. شما به راحتی می‌توانید یک آینه و میز آرایش نیز به سرویس خواب خود اضافه کنید. البته لازم به ذکر است که معمولا سرویس خواب‌های ارائه شده در بازار ایران همگی شامل این اجزاء هستند. و به صورت یک ست کامل ارائه می‌شوند، اما در برخی اوقات نیز شما می‌توانید سرویس خواب خود را کاملا به صورت سفارشی و مطابق سلیقه خود خریداری نمایید.

سرویس خواب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

ملزومات و وسایل سرویس خواب

ابتدا به معرفی وسایل موجود در یک ست سرویس خواب می‌پردازیم و سپس به دنبال جزئیات آنها می‌رویم.

  • تخت خواب
  • میز توالت یا میز آرایش
  • پاتختی
  • کمد
  • آینه
  • مبل پا تختی یا پاف

سرویس خواب چیست ؟

تخت خواب

مهم‌ترین کالایی که در سرویس خواب ساخته و طراحی می‌شود تختخواب است. عموماً تخت خواب‌ها به صورت یک نفره و دو نفره طراحی و ساخته می‌شوند. اگر سلامتی و ایمنی در حین خواب برای شما بسیار اهمیت دارد، به شما توصیه می‌کنیم در خرید یک تخت مناسب نکات اساسی که در ادامه به آن اشاره می‌شود را به درستی رعایت کنید. تخت خواب در انواع و اندازه‌های متفاوت بسته به نیاز افراد در بازار موجود است.

اگر به زندگی اشرافی و پر زرق و برق علاقمند هستید، به شما پیشنهاد خرید سرویس سلطنتی همراه با مدل شیک و جدید مبل استیل و یا مدل جدید مبل دسته منبتی را می‌دهیم. این سرویس خواب‌ها عموماً با تناژ رنگ طلایی ساخته و عرضه می‌شوند و در بین ایرانیان نیز طرفداران بسیاری دارند. حال اگر به زندگی مدرن و ساده علاقمند هستید، تخت خواب‌های متنوعی با رنگ‌های مختلف و زیبا برای شما موجود است.

 پاتختی در سرویس خواب

پاتختی یکی از لوازم جانبی کنار تخت به شمار می رود که همراه سرویس خواب ارائه می‌شود. نیاز به داشتن یک چراغ خواب در کنار تخت، وجود پاتختی را لازم و ضروری جلوه می‌دهد و همچنین قرار دادن آب یا قرص و چیزهای دیگر در کنار تخت، وجود پاتختی را مهم می‌کند. اندازه و مدل‌های پاتختی به سلیقه افراد بستگی دارد، اما اکثراً مطابق با تختخواب طراحی و ساخته می‌شود تا هارمونی کلی سرویس خواب حفظ شود.

پاتختی دو تایی برای تخت‌های دو نفره نیز ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد و در تخت‌های تک نفره نیز معمولا پاتختی تکی ساخته می‌شود. می‌توان از کشوهای پاتختی برای قرار دادن کتاب و لوازمی دیگر که قبل از خوابیدن به آن نیاز دارید استفاده کنید. نوع چیدمان عسلی و محل قرار دادن آن معمولا در کناره‌های تخت است، اما افراد بسته به سلیقه و فضای اتاق خواب خود می‌توانند آن را تغییر بدهند.

 میز عسلی در سرویس خواب

میز توالت (آرایش) در سرویس خواب

اگر فضای کافی در اتاق خواب خود دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از میز توالت برای نظم بخشیدن به اتاق خواب خود استفاده کنید. استفاده از میز توالت نیز یکی از نیازهای هر اتاق خوابی به شمار می‌رود. قرار دادن برس، سشوار، لوازم آرایشی بهداشتی و سایر وسایل دیگر از مواردی است که نیاز به یک میز توالت را در اتاق خواب مهم جلوه می‌دهد. میز توالت اکثر با یک صندلی همراه تهیه و تولید می‌شود. این امر سبب استفاده آسان‌تر شما از آینه روبروی میز توالت می‌گردد. شما می‌توانید روبروی تخت یا در مجاورت تخت از میز توالت بهره بگیرید.

میز توالت (آرایش) در سرویس خواب

کمد در سرویس خواب

شاید خرید کمد به همراه سرویس امری ضروری و واجب نباشد. چرا که ممکن است برخی از اتاق خواب‌ها خود دارای کمد دیواری به منظور قرار دادن البسه باشند. برخی از اتاق خواب‌ها هم فضای کافی به منظور خرید کمد را ندارند. برای مثال شاید در یک اتاق خواب ۶ متری، که امروزه در بسیاری از آپارتمان‌ها کوچک شاهد آن هستیم، نتوان از یک کمد نیز  استفاده کرد. در این نوع اتاق خواب‌های کوچک ۶ متری می‌توان به جای کمد از میز توالت کشودار برای جا دادن البسه استفاده کرد. البته اگر فضای کافی برای چیدمان سرویس خواب دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از کمد ست با سرویس خواب خود استفاده کنید این کار سبب می‌شود اتاقی شیک و زیبا داشته باشید.

کمد در سرویس خواب کمد در سرویس خواب

آینه در سرویس خواب

اگر تمایل داشته باشید برای اتاق خواب خود ست  آینه تهیه کنید، بسیار خوش سلیقه هستید. استفاده از آینه در اتاق خواب یکی از رکن‌های اصلی به شمار می‌رود. آماده شدن برای مهمانی، سشوار کشیدن مو و خیلی ازکارهای دیگر همگی در اتاق خواب انجام می‌شود .از همین رو این وسیله نیاز هر اتاق خوابی به شمار می‌رود. آینه‌ها اکثراً از جنس خود سرویس خواب تهیه و ساخته می‌شوند و به همین دلیل اگر شکل کلی سرویس را پسند کرده باشید، به احتمال زیاد از آینه آن هم خوشتان خواهد آمد. این آینه‌ها معمولا به صورت قدی هستند. و اگر تمایل داشته باشید می‌توانید آن را به دیوار وصل کنید تا از صدمه دیدن آن نیز جلوگیری کرده باشید.

 

آینه در سرویس خواب

پاف

مبل پاتختی سرویس خواب یا همان پاف که از آن در کنار مبلمان نیز استفاده می‌شود، یکی از مواردی است که برای اتاق خواب‌های بزرگ حتما توصیه می‌شود. اگر اتاق خواب شما کوچک است توصیه می‌کنیم. این کالا را از لیست خرید خود حذف کنید. چون احتمالا جلوی دست و پای شما را خواهد گرفت. مبل پاتختی به شما این امکان را می‌دهد. برای مدتی قبل از اینکه به تختخواب بروید، تمدد اعصاب و استراحت کنید. البته برخی از پاف‌ها به صورت صندوقی تهیه و ساخته می‌شوند و شما به راحتی می‌توانید در داخل آن لوازم مورد نیاز خود را قرار دهید و شاید بتوان گفت که این نوع پاف می‌تواند حتی برای اتاق خواب‌های کوچک نیز مناسب باشد.

مبل پاتختی سرویس خواب یا پاف

انواع سرویس خواب

سرویس خواب در انواع مختلفی همانند مبلمان طراحی و ساخته می‌شود. سرویس خواب سلطنتی، کلاسیک و مدرن از نمونه‌های بارز سرویس خواب‌های موجود در بازار به شمار می‌روند. شما بسته به نیاز خود و با توجه به سبک دکوراسیون داخلی خانه خود می‌توانید از سرویس خواب‌های متنوع موجود در بازار بهره ببرید.

انواع سرویس خواب

ویژگی تخت خواب مناسب

از آنجایی که تختخواب مهم‌ترین وسیله در سرویس خواب است. در این مطلب به معرفی تعدادی از ویژگی‌های مهم تختخواب‌ها نیز می‌پردازیم. سرویس خواب مهم‌ترین رکن اتاق خواب است .و تختخواب نیز مهم‌ترین رکن در سرویس خواب. شما بعد از ساعت‌ها کار روزانه نیاز به یک استراحت مطلوب برای شروع به کار دارید. از همین رو تخت خواب مناسب گردش خون شما را بعد از دراز کشیدن به خوبی به انجام می‌رساند و همین امر سبب می‌شود درد و خستگی شما قدری تسکین یابد. اگر در حین خواب تحرکات زیادی ندارید، ارتفاع بین ۵۵ تا ۶۰ سانتی متر می‌تواند گزینه مناسبی برای شما به حساب آید.

ویژگی تخت خواب مناسب در سرویس خواب

تخت مناسب برای فضای اتاق خواب

اگر شخصی متاهل هستید و نیاز به تخت خواب دو نفره برای اتاق خوابتان نیاز دارید، بهتر است تختی با ابعاد مناسب برای استراحت دو نفره تهیه کنید. که هر دو شخص به راحتی روی آن خوابیده و استراحت کنند. قسمت چیدمان رختخواب در تخت باید به شکلی باشد که سر در بالاترین قسمت تخت که با تاج یا طراحی خاص مشخص شده است قرار بگیرد. همچنین نظافت تخت خواب در گذر زمان یکی از عواملی است که از تجمع باکتری و میکروب در اطراف آن جلوگیری می‌کند. از همین رو توصیه می‌شود تختی انتخاب شود که ارتفاع آن حداقل ۳۰ سانت از زمین فاصله داشته باشد تا جارو برقی به راحتی برای نظافت در زیر آن قرار بگیرد.

تخت مناسب برای فضای اتاق خواب

جنس تخت خواب

امروز سرویس خواب با تنوع بسیار زیادی در طرح و جنس در بازار موجود است. هر کسی با هر سلیقه و نیازی که دارد، می‌تواند تخت خواب  مد نظر خود را تهیه کند. سرویس خواب عموماً از جنس ام دی اف، چوب و فلز طراحی و ساخته می‌شود که باز هم با توجه به سلیقه و البته نوع طراحی و دکوراسیون اتاق خواب خود می‌توانید آن را انتخاب کنید. جنس رویه تزئینی تخت و لوازم جانبی آن نیز عموماً از پارچه و چرم تهیه و ساخته می‌شود. فارغ از جنس تختخوابی که خریداری کرده‌اید، می‌توانید از شال تخت نیز برای تزیین آن و داشتن دکوراسیونی متفاوت استفاده کنید.

 

 جنس تخت خواب سرویس خواب

شرکت‌های سازنده

سرویس خواب در گذشته در کشور به دلیل بالا نبودن مرغوبیت آن و از طرفی به دلیل سنتی بودن زندگی‌ها طرفداران زیادی نداشت. از همین رو اغلب سرویس خواب از کشورهای اروپایی و ترکیه به داخل کشور وارد می‌شد. اما کم کم با بالا رفتن قیمت دلار، و از طرفی حمایت و توجه مردم به کالاهای داخلی، امروزه شاهد افزایش قیمت واردات در کشور هستیم.

از همین رو واردات به نفع تولید کننده‌های داخلی بسیار نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است .و تولیدکننده‌های داخلی نیز این اعتماد را بی پاسخ نگذاشته و سرویس هایی با جنسی حتی مرغوب‌تر از جنس‌های خارجی تولید می‌کنند. که همواره با رضایت مشتری همراه است. با وجود متریال‌های خوبی که امروزه در زمینه ساخت سرویس خواب داخلی استفاده می‌شود، بازار تولیدات داخلی نسبت به گذشته رشد بیشتری را شاهد بوده است و در بازار به ندرت شاهد سرویس خواب‌های وارداتی و خارجی هستیم. چرا که محصولات تولید داخل، به راحتی قابلیت رقابت با تولیدات خارجی را دارند.

شرکت‌های سازنده سرویس خواب

سرویس خواب اتاق کودک

با توجه به این که این روزها تنوع در سرویس خواب اتاق کودک بسیار زیاد شده است. و از طرفی نیز آرامش و کیفیت خواب کودک تاثیر زیادی در رشد مناسب وی دارد، بهتر است قسمتی از این مقاله  را نیز به اتاق کودک اختصاص دهیم. شما به راحتی می‌توانید تخت با هر تمی که بخواهید برای کودک دلبندتان تهیه کنید. تخت خواب‌های شبیه به ماشین، عروسک و مدل‌های دیگر نمونه‌های بارز این مدل تخت‌های مدرن به شمار می‌روند. همچنین متناسب با جنسیت کودک خود نیز می‌توانید رنگ آن را مشخص کنید. سرویس کودک همانند  بزرگسال از کمد، آینه، عسلی، تخت و در صورت نیاز همراه با میز مطالعه در دسترس است. اگر فضای کافی در منزل ندارید می‌توانید از تخت‌های طبقه‌ای برای کودکان دلبندتان استفاده کنید.

سرویس خواب اتاق کودک

سرویس خواب ایده آل چه سرویس خوابی است؟

سرویس خواب‌های متنوعی در بازار موجود هستند که بسته به نیاز و سلیقه خود و با توجه به نکات ارائه شده در این مطلب و در قالب پاسخ به سوال سوریس خواب چیست. امکان تهیه آن برای شما مهیا شده است. از همین رو باید در انتها باید به این نکته اشاره کرد که جدای از متریال و جنس مرغوب و باکیفیت که در زمان خرید یک سرویس خواب ایده آل باید به آن توجه کرد، توجه به تناژ رنگ و طرح، عواملی‌اند که به سلیقه افراد بستگی دارد. به شما پیشنهاد می‌کنیم از ذوق و سلیقه هنری خود به منظور چیدمان چشم نواز بهره بگیرد و تنها برای کالای با کیفیت هزینه لازم را انجام دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید