مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری و تاثیر آن بر فضای کاری

مبلمان اداری

یکی از تاثیرگذارترین آیتم ها در محیط کاری را می توان به مبلمان اداری نسبت داد.

با توجه به اهمیت بالای این موضوع امروزه مهندسان دکوراسیون داخلی بیشترین تلاش را در ارائه محصولات با کیفیت و استاندارد و در عین حال بسیار جذاب از لحاظ طرح، رنگ، مدل و … به کار می گیرند.

 منظور از مبلمان اداری تمام وسایل کاری و وسایل مربوط به نشستن در محیط کاری است. که میز اداری، پارتیشن بندی ها، صندلی، مبلمان و … را شامل می شود.

شاید برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که این مبلمان فقط مختص ادارات می باشد. در حالی از مبلمان اداری در محیط اداری، بیمارستان ها، بانک و حتی منازل هم مورد استفاده قرار می گیرد. و به همین دلیل تقاضا برای خرید این محصولات به علت پرکاربرد بودن آن همیشه بالا است.

یک مبلمان اداری خوب علاوه بر اینکه در روحیه کارمندان می تواند نقش مهمی داشته باشد. در بهبود روابط، سلامت جسمی و روحی و … هم بسیار اثر مثبتی دارد نه تنها مبلمان بلکه نوع چینش آن هم بسیار مهم است.

امروزه این مبلمان ها به دو صورت مدرن و کلاسیک یافت می شود. که در محیط های کاری با توجه به شرایط موجود و نیازها یکی از این دو مدل و یا ترکیبی از این دو مدل را انتخاب می کنند.

مبلمان اداری

نکات مهمی که در انتخاب مبلمان اداری باید در نظر گرفته شود

در تولید هر نوع وسیله ای باید یک سری نکات مهم را در نظر گرفت که مبلمان اداری به دلیل نقش بسیار مهمی که دارد. در انتخاب آن باید بسیار دقت شود و از آنجایی که خرید این مبلمان ها نیاز به هزینه بالایی دارد در صورتی که کوچکترین اشتباهی در انتخاب شود. مساوی با ضرر مالی فراوان است.

اگر انتخاب ما مناسب با فضای کاری باشد  یک سری نتایج مثبت را برای ما به همراه دارد که شامل:

 • احساس راحتی کارمندان در هنگام کار کردن
 • تاثیر مثبت بر روی محیط کاری
 • تمامی شرایط بالا رسیدن به پیشرفت بالای کاری را سبب می شود.
اما ذکر مواردی که در انتخاب مبلمان اداری باید مورد توجه قرار گیرند شامل:
 • توجه به فضای کاری: در این مرحله باید بررسی دقیقی در مورد فضای محل کار صورت گیرد که انتخاب آگاهانه ای صورت گیرد برای مثال باید این سوالات در نظر گرفته شود.
 • میزان فضای خالی محیط به چه اندازه است؟
 • سایز مبلمانی که قرار است خریداری شود باید چه اندازه باشد؟
 • چه تعداد میز و مبل لازم است و در محیط اداری باید قرار داد؟ و … از جمله مواردی است که در فضای محیط کاری باید به آن توجه کرد.
 • میزان بودجه برای خرید مبلمان اداری: با توجه به شرایط امروزی و نوسانات شدید بازار از یک سو و شرایط تحریم اعمال شده از سوی دیگر قیمت تمامی اجناس بالا رفته که مبلمان اداری هم از این قاعده مستثنی نیست.و بهتر است در خرید به میزان بودجه دقت کافی شود.
 • در انتخاب مبلمان چیزی که بر قیمت هم ارجحیت دارد استاندارد بودن و کیفیت بالای آن است که می تواند. برای سال های متمادی مورد استفاده قرار گیرد و کارمندان هم در حین کار احساس راحتی داشته باشند.
و اینکه این نکته را در نظر بگیرید که همیشه قیمت بالاتر نشان دهنده کیفیت بالای مبلمان اداری نیست.
 • برای اینکه هم انتخاب درست داشته باشیم و هم قیمت به صرفه باشد بهتر است از برندهای معتبر اقدام به خرید مبلمان کنیم.
 • آرگونومی و راحت بودن مبلمان اداری: خرید مبلمان و صندلی آرگونومیک سبب می شود که کارمندان در طولانی مدت هم دچار خستگی ناشی از کار نشوند و از بروز انواع دردهای گردن، زانو، کمر و … جلوگیری می کند.
 •  گارانتی و خدمات پس از فروش.
 • توجه به پارچه های به کار رفته: زیرا برخی از پارچه ها در صورت نشستن سبب تعریق می شوند و یا اینکه در مدت زمان کوتاهی کیفیت خود را از دست می دهند و پوست پوست می شوند که باید در خرید حتما این نکته در نظر گرفته شود.
 • در نظر گرفتن چهار چوب: مبلمان دارای چهارچوب و زیر سازی مقاوم باشد که در صورت استفاده در چند مرحله دچار تو رفتگی نشود و حالت اولیه خود را از دست ندهد.
 • کاربردی بودن آن: در نظر گرفتن چند کاربرد بودن مبلمان اداری از مواردی است که بسیار مورد توجه قرار می گیرد و یکی از آیتم های مهم برای خرید و انتخاب مبلمان اداری به حساب می آید.
 •  متریال استفاده شده در ساخت مبلمان اداری: از متریالی استفاده شود که در صورت کثیف شدن و ایجاد لک به راحتی تمیز شوند و اثری از لک و آلودگی بر روی آن نماند.
 • انعطاف پذیری و عملکرد بالا.
 •  رنگ و ظاهر مبلمان و … را می توان از مواردی ذکر کرد که در خرید باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

 

مبلمان اداری

گروه صنعتی هیرادکالا

خوشبختانه امروزه مهندسان دکوراسیون داخلی روز به روز به تنوع کاری خود می افزایند. و تمامی نکات مهم در کیفیت و استاندارد بودن فضای داخلی را در  نظر میگیرند. یکی از شرکت هایی که امروزه در تولید مبلمان اداری اعتبار خاصی به دست آورده و با تولید محصولات با کیفیت و استاندارد و در عین حال با قیمت مناسب سبب شده که در رقابت با نمونه های خارجی حرفی برای گفتن داشته باشد.

هیرادکالا که در زمینه تولید انواع محصولات چوبی از تختخواب گرفته تا صندلی و مبلمان اداری و … بسیار دقیق عمل می کند و به صورت تخصصی و حرفه ای کار خود را پیش گرفته اند و هر نوع سفارش را با بالاترین کیفیت تحویل می دهند.

برای مشاهده و خرید انواع مبلمان اداری کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید